KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052037
nr 1405 2037
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, Väg i vinterskrud. Signerad. Olja på pannå, 40x32cm, yttermått inklusive ram: 55x46cm
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:42:13
150 kr
250 kr
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson